Αναφορά του Βαγγέλη Αποστόλου, Βουλευτή ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ Ν. Ευβοίας και πρώην Υπουργού, το από 14.02.2022 έγγραφο του ΑΓΡΟ. ΚΤΗ. ΜΕΛ. Συνεταιρισμού Περιοχής Κύμης – Αλιβερίου, με την οποία καλεί τον αρμόδιο Υπουργό να μην αποκλείσει τους παραγωγούς ξηρών σύκων της νότιας Εύβοιας από την de minimis ενίσχυση, όπως εξάλλου έχει εγκρίνει και η Ε.Επιτροπή, για δε τους παραγωγούς κερασιού, να καλύψει και τους κατοίκους που αποκλείστηκαν από τις πρόσφατες ενισχύσεις που δόθηκαν σε διπλανά χωριά της ίδιας δημοτικής ενότητας.
![](https://evia-allright.gr/wp-content/uploads/2022/02/nyHKrRHm_400x400.jpg)