Ο Δήμος Χαλκιδέων, στο πλαίσιο της συνεχούς προσπάθειας, για την βελτίωση των αθλητικών εγκαταστάσεων, πραγματοποίησε εργασίες στο δημοτικό γήπεδο ποδοσφαίρου Τσαλίκη-Παπίλα και στο Δ.Α.Κ Χαλκίδας «Μελίνα Μερκούρη», προσφέροντας ακόμα δύο αναβαθμισμένα γήπεδα σε πολίτες και επισκέπτες του Δήμου.
Συγκεκριμένα:
Στο γήπεδο ποδοσφαίρου Τσαλίκη-Παπίλα, από τα συνεργεία του Δήμου, εγκαταστάθηκαν νέοι πυλώνες ηλεκτροφωτισμού, με σύγχρονα LED φώτα
![](https://evia-allright.gr/wp-content/uploads/2024/03/ΦΩΤΟ-1-3-2.jpg)
Στο Δ.Α.Κ Χαλκίδας «Μελίνα Μερκούρη», ολοκληρώθηκε η αντικατάσταση του κλιματιστικού συστήματος, στο πλαίσιο του έργου «Επισκευή- Συντήρηση και νέες κατασκευές αναβάθμισης αθλητικών εγκαταστάσεων Δήμου Χαλκιδέων», το οποίο χρηματοδοτείται από το πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ».
![](https://evia-allright.gr/wp-content/uploads/2024/03/ΦΩΤΟ-4-1.jpg)