Σήμερα στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δήμου, πραγματοποιήθηκε η πρώτη τεχνική συνάντηση για το φράγμα των Ψαχνών. Παρόντες ο αντιπεριφεριάρχης κύριος Κελαϊδίτης, ο αντιπεριφεριάρχης κύριος Βουρδάνος, η οι μελετητές του έργου ο υπεύθυνος δημοτικών έργων Κηλίφης ο δήμαρχος Ψαθάς οι αντιδήμαρχοι Ματρακάς, Γιαννούτσος ,η επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης κα Γκόγκου, οι πρόεδροι Ματράκας Νίκος Καστέλλας, Καλαβρής Μιχάλης Ψαχνών όπως και αγρότες της περιοχής. Ο δήμαρχος έκανε την εισήγηση του θέματος, ακούστηκαν απόψεις όλων των φορέων και αποφασίστηκε το θέμα να είναι η απόλυτη προτεραιότητα,με συνεργασία Δήμου, Περιφέρειας, Υπουργείου. Σύνταξη προμελέτης για τα αρδευτικά δίκτυα των περιοχών Ψαχνων Τριάδας, Καστέλλας.
![](https://evia-allright.gr/wp-content/uploads/2022/02/IMG-cb117d2592ed4a28b3e933772c48af5f-V-1155x770.jpg)