Ημέρα μνήμης η αναπαράσταση της μάχης των Βρυσακιων επιτόπου στον τόπο της μάχης στα Βρυσακια Ευβοίας. Οι εθελοντές με την παρουσία τους ζωντάνεψαν την μάχη των Βρυσακιων που ηττήθηκε ο Ομέρ Βρυωνης χαρις στην αυτοθυσία των ΕΥΒΟΕΩΝ Ηρώων. Όσο υπάρχει στον τόπο μας εθελοντισμός και μάλιστα από νέους σε τέτοιες πατριωτικές δράσεις, τόσο άσβεστη θα μένει η μνήμη και η θυσία των ηρώων. Συγχαρητήρια στους πρωτεργάτες αυτής της προσπάθειας και στους εθελοντες.
![](https://evia-allright.gr/wp-content/uploads/2022/02/FB_IMG_1645384642700-720x770.jpg)